Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Як мотивувати дошкільника вчитися?

 

Як мотивувати дошкільника вчитися?

1️⃣ вік. Давати знання відповідно до віку. Дитину можна навчити механічно впізнавати букви навіть в 2 роки. Але чи знання це? Чи призведе це до осмисленого читання? НІ. Букви і цифри цілком можна вчити з 4-5 років, читати і рахувати - з 5-6. До школи все встигне.

До 4 років загальний і логічний розвиток відповідно до віку. ⠀

2️⃣ мотивація. Є унікальні діти, правда, дуже мало, які читають з 4-х років і раніше (!) І їм це цікаво. Вони буквально ходять за мамою з книгою, а потім і самі беруть її в руки. Більшість же не дуже-то і хочуть спеціально щось вивчати. Тому що, якщо розібратися - не дуже веселий це процес. Більш того - складний, що вимагає координації багатьох систем. Навантаження на організм першокласника при читанні, наприклад, можна порівняти з польотом в космос. Тому тут важливо звернути увагу на бажання і інтерес дитини. І на її індивідуальні особливості.

3️⃣ регулярність. Якщо хочете чогось досягти повторюйте це регулярно і послідовно. Дробіть на невеликі кроки і рухайтеся вперед. Головне, щоб у вас в голові було розуміння, для чого це потрібно, бажання навчити, впевненість в своїх силах і силах дитини, наполегливість.

4️⃣ гра. Дошкільнята навчаються тільки через гру і ігрові завдання. Зараз безліч барвистих посібників з наклейками, ігровими елементами. Тільки дивіться на зміст. Бажано, щоб була позначка відповідає ФГОС. І кольори не «вирви око». Є чудові розвиваючі ігри.

5️⃣ цілі. Ставте завдання собі і дитині. У процесі їх вирішення будуть виникати нові. Наприклад, вивчили букви, перейшли до читання. Якщо бачите, що дитина не бере матеріал, відійдіть на крок назад. Спростіть завдання, але не сильно.

Лайфхак з навчання дошкільнят. Детальніше.