Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Про видання книги Пам’яті

 До уваги керівників навчальних закладів!          

            З метою увіковічення пам’яті учасників визвольної боротьби на Теребовлянщині за період з 1914 до 1990 року, за ініціативою та під керівництвом голови Теребовлянської райдержадміністрації  Ю.М. Ништи планується  видання книги Пам’яті, в якій будуть максимально охоплені героїчні сторінки боротьби за незалежність за цей період.
           Початок роботи над книгою у цьому році є дуже символічним, адже 2017 – рік Української Повстанської Армії. Книга Пам’яті має стати хорошим презентаційним матеріалом про національно-визвольну боротьбу на теренах Теребовлянщини для наступних поколінь.

            Свого часу теребовлянцем Василем Буртником була видана книжка «Шляхом до волі». Проте у цьому та інших виданнях про наших героїв немає повної інформації. Нові відомості з'явилися  після розсекречення СБУ матеріалів колишнього КДБ.

            Просимо під час пошукових досліджень зібрати інформацію про борців, які були засуджені та реабілітовані; які загинули; які засуджені, але не були реабілітованими, та тих, які були вивезені на спецпоселення. Дана книга має акумулювати усі ці відомості та  автобіографічні довідки (додаток). Дуже важливими для оформлення матеріалу є світлини подій  періоду з 1914 до 1990 року, які потрібно долучити.  Завдяки цьому видання буде цікавим не тільки для дорослого населення, але й для школярів.   

                Просимо взяти активну участь   у даному пошуково-дослідницькому проекті, залучивши до цієї роботи учителів суспільних дисциплін, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, бібліотекарів, місцевих істориків, краєзнавців.

Зібрану інформацію та напрацьований матеріал обов’язково узгодити із сільськими головами, старостами, головами ОТГ та до 27 листопада 2017 року подати у відділ освіти.

Додаток

Опитувальний лист

для збору про учасників національно-визвольної боротьби

(учасники бойових дій, політв’язні, репресовані)

_____________________________________ (назва населеного пункту)

 

з/п

Прізвище, ім’я, по батькові

«псевдонім»

(для жінок дівоче)

Рік і місце народження, освіта

Яку роботу виконував

(ла) в підпіллі

Обставини репресій (загинув в бою, арештований, засуджений ким і на скільки років)

Де відбував покарання (помер, приїхав на Батьківщину)

Де проживає, чи реабілітований, адреса, телефон

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин