Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Семінар-практикум директорів закладів загальної середньої та дошкільної освіти, шкільних бібліотекарів

 

     26 грудня 2017 року в Дружбівській ЗОБШ І-ІІІ ст. відділом освіти було проведено семінар-практикум  для директорів закладів загальної середньої та дошкільної освіти, шкільних бібліотекарів на тему «Проектна діяльність  бібліотек закладів загальної середньої освіти в системі реформування освітянської галузі».

Учасників семінару гостинно зустрічали директор Маслянка В.С., працівники та учні школи. Керівники закладів освіти були приємно вражені естетичним виглядом фойє школи, бібліотеки, тематичними книжковими виставками.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник відділу освіти Кацан Йосип Петрович.

Методист з бібліотечних фондів Михалків М.З. під час свого виступу розповіла про зміни в освітньому процесі, що стосуються шкільних бібліотек,  в ході реформування бібліотечної системи та освітньої галузі в цілому. Також мова йшла про припинення використання бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та впровадження універсальної десяткової класифікації (УДК) у практику роботи шкільної бібліотеки.

Участь в обговоренні питання щодо реформування бібліотечної системи  взяла заступник голови районної ради Трапова О.М., яка висловила слова підтримки бібліотекарям та наголосила на важливості розвитку читацьких умінь та навичок.

На практичній діяльності з особливості реформування, першочерговості завдань бібліотечної системи Теребовлянської міської ради поділилась Михно Н.В., директор централізованої системи публічно-шкільних бібліотек Теребовлянської міської ради.

Від імені шкільних бібліотекарів виступила Киба І.Я., працівник бібліотеки Великоговилівської ЗОШ І-ІІ ст., яка підкреслила, цитуючи Положення про шкільну бібліотеку, що шкільні бібліотеки є невід`ємною структурою закладу загальної середньої освіти.

Досвідом з удосконалення та модернізації роботи бібліотечної справи поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи Дарахівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бружина Т.В.

Увазі керівників освітянських закладів був презентований  творчий проект «З книгою в серці», який підготувала бібліотекар Дружбівської ЗОБШ І-ІІІ ст. Дармороз І.І..

В рамках питання педагогіки партнерства як засобу реалізації проектної діяльності у формуванні читацьких інтересів виступила з проектом «Поети та письменники Теребовлянщини» вчитель української мови та літератури Стечишин О.І.

Творчими доповненнями були виступи теребовлянської письменниці Бачук І.П. та представника районної центральної бібліотеки Хоми Н.С.

Роль книги героїко-патріотичного спрямування у вихованні громадянина-патріота розкрила вчитель початкових класів Кульчицька Л.П. у виховному заході «Україна – це ми».

Учасники семінару відмітили якісно підготовлені презентаційні виступи доповідачів.

У другому блоці проводились установчі збори. Розглядалося питання щодо створення громадської організації «Асоціація керівників закладів освіти Теребовлянщини». За результатами обговорення Статуту громадського об`єднання обрано голову в особі начальника відділу освіти Кацана Йосипа Петровича.

В практичній частині семінару шкільні бібліотекарі отримали методичні рекомендації щодо впровадження УДК в практику роботи шкільних бібліотек, у підсумку відмітили важливість проведення таких заходів в умовах сьогодення.

На завершення голова Дружбівської сільської ради Слободян І.В. подякував та привітав усіх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим.

Незабутню екскурсію осучасненим дошкільним закладом провела директор Дружбівського ДНЗ «Оленка» Лучка Л.П.

Відділ освіти щиро вдячний прямим організаторам семінару адміністрації та працівникам Дружбівської ЗОБШ І-ІІІ ст. та Дружбівському ДНЗ «Оленка», а також кожному керівнику освітянських закладів за співпрацю та підтримку у 2017 році.« повернутися до списку новин