Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Теребовлянський НВК – світ краси, фантазії і творчості

30 листопада у Теребовлянському навчально-виховному комплексі відбувся районний семінар заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи району, Іванівської, Золотниківської та Микулинецької ОТГ. На учасників семінару чекала насичена програма: тренінги, майстер-класи, інтерактивні заняття та круглий стіл.

Приємні сюрпризи розпочалися, як тільки учасники семінару переступили поріг закладу. Присутніх вітав духовий оркестр  під керівництвом Драгана Я.М.

Семінар «Розвиток творчих здібностей школярів шляхом залучення їх до позакласної та позашкільної роботи» складався з двох  частин: теоретичної та практичної.  З вітальним словом звернувся директор Теребовлянського НВК Архитко О.В., який презентував заклад та наголосив на важливості завдань,  які сьогодні стоять перед педагогічним колективом. Про систему розвитку обдарованих учнів говорила завідувач райметодкабінету  Сурмай Л.О.  Адже, як відомо, обдаровані учні – запорука успішного функціонування закладу. Виступ продовжили заступник директора з іноземних мов  Бодак С.В. та заступник директора з навчально–методичної роботи Мартинчук Н.Б.

 

Світлана Вячеславівна детально ознайомила із напрямами позакласної та позашкільної роботи, наголосила на результативності  учнів НВК в олімпіадах і творчих конкурсах різних рівнів, звернула увагу присутніх на використання новітніх форм і методів роботи, що сприяють професійному зростанню педагогів в інноваційному освітньому просторі. Надія Броніславівна розповіла про діяльність Теребовлянської філії Малої академії наук та її талановитих вихованців. Адже саме на заняттях МАН викладачі допомагають розкрити  творчий потенціал інтелектуально обдарованої учнівської молоді.  

Особливо цікавою та насиченою була практична частина. Учасники семінару мали хорошу можливість виразити свої почуття та емоції за допомогою художньої творчості на занятті з арт-терапії, яке проводила вихователь Боднарчук Г.Б.  Присутніх поділили на три групи, кожна з них мала своє завдання: створити колаж, намалювати картину, пояснити своє імя за допомогою рухів.  Атмосферу спокою і душевної рівноваги супроводжувала легка музика. Крім цього, гостям запропонували взяти участь у різних інтерактивних вправах для зняття стресу і напруги. Усім настільки сподобалися ці види роботи, що усмішка ще довго не сходила з їхніх облич. 

Несподіваним для заступників з НВР було інтерактивне заняття «Скарби творчості», яке проходило у сенсорній кімнаті. До слова,  Теребовлянський НВК – єдиний у районі заклад, який має таку кімнату. Про її призначення розповіла заступник директора з навчальної роботи Ковалінська І.І. Сенсорна кімната покликана дарувати відчуття безпеки, безтурботності, спокою та радості. Її використовують для релаксації, зняття стресу і розслаблення.

Під час інтерактивного заняття маленькі вихованці разом з учителем-дефектологом Томчишин О.Б. поринули у незвичайний світ краси, фантазії та уяви. Діти малювали на піску та світловій дошці, співали разом з дощиком, що мерехтить, складали вірші та казки, шукали скарби у «сухому» басейні. А все це стало можливим  завдяки сенсорному обладнанню.

Продовженням практичної частини став воркшоп гуртка ДУМ, керівником якого є вчитель трудового навчання Тима О.О. Заступник директора з виховної роботи Тихоліз М.В. ознайомила присутніх з творчими досягненнями гуртка. На занятті вихованці НВК презентували свої вироби: малюнки, ляльки-мотанки, прикраси, вишиванки.  

Опісля присутні відвідали секції МАН з фізики й англійської мови і були приємно вражені глибокими знаннями учнів із цих предметів. Майстер-класи провели: Семків Ю. І., вчитель фізики, та Стецько Н.Б., вчитель англійської мови.

Численні досліди та експерименти на занятті з фізики супроводжувались світлинами та флеш анімаціями, що відображалися за допомогою інтерактивного проектора EPSON EB-536 wi, функції якого дозволяють здійснити експертну оцінку різних фізичних параметрів.

На занятті секції МАН «англійська мова» вчитель продемонструвала техніку створення ментальних карт як одного із інноваційних способів розвитку творчого мислення школярів. Технологія візуального сприйняття та асоціативного мислення є хорошим підґрунтям для формування у юного покоління навиків науково-пошукової діяльності та здійснення власних лінгвістичних досліджень.

Останнім акордом семінару стала літературна вітальня під назвою “Намисто розсипає осінь”, яку провела вчитель української мови та літератури Миколаїв Л.В. Вихованці і випускники закладу зачитували свої вірші, співали пісні, презентував свій творчий доробок і колишній вчитель математики НВК Шкварок Р.П. Останньою родзинкою заходу став музичний подарунок «Там єдина моя сторона» від директора НВК Архитка О.В.

А далі лунали слова подяки організаторам семінару, не стихали гучні оплески та побажання натхнення й творчості педагогам на нелегкій освітянській ниві. Адже тільки вчитель зі світлою душею та позитивним настроєм може зробити дитину справді  щасливою, відкрити їй двері у світ краси, казки і творчості.

 « повернутися до списку новин