Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Педагогічні читання «Мирон Зарицький – фундатор математичної науки»

Щедра талантами українська земля подарувала людству не тільки чудових співаків, композиторів, письменників, а й визначних математиків. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи і розділити трагічну долю свого народу. Багато визначних математиків стали зразками щирої відданості науці, патріотами свого народу.

«Я син свого народу», - слова талановитого українського письменника, журналіста Василя Симоненка можна віднести до славетного математика Тернопільщини, чиє імя повертається із забуття протягом останніх десятиліть.

Оцінювати будь-яку особистість можна, охопивши всю багатогранність її діяльності та пізнавши, в яких конкретних умовах людина жила і творила.

Умови для Мирона Зарицького не були вельми сприятливими. Він пережив дві світові війни, становлення і ліквідацію Західно -Української народної республіки, гніт панської Польщі після 1919 р., німецьку окупацію та “визволення” Західної України Радянською владою, постійні обшуки та переслідування, вболівав за долю свого внука Богдана, якого виховував разом із дружиною Володимирою, переживав за долю доньки Катерини та зятя Михайла Сороки, які через півроку після одруження були арештовані в березні 1940 р. органами НКВС і більше в житті не зустрілися. Але любов до науки, до педагогічної праці, до людей, бажання принести користь рідному народові допомагали Мирону Зарицькому зберігати рівновагу духу, допомагали творити, не покладаючи рук, за будь-яких обставин.

26 лютого 2019 року вшанували математика-земляка і вчителі математики на педчитаннях  «Мирон Зарицький – фундатор математичної науки». Вчителі ознайомилися зі слідами роду Зарицьких на Теребовлянщині, життєвим і творчим шляхом Мирона Онуфрійовича, спогадами друзів та рідних про земляка. У дослідницькій роботі, під керівництвом методиста Малиш О.О.,  взяли участь Гончарик Г.Я., Обухівська О.С. та Юзвяк М.Т.

 « повернутися до списку новин