Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Cемінар - практикум «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій»

17 травня 2019 року на базі Ладичинського закладу дошкільної освіти «Лелеченя» відбувся районний семінар - практикум «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій», в якому взяли участь завідувач сектору з питань цивільного захисту Теребовлянської РДА Євген Качмар, завідувач Теребовлянського райметодкабінету Людмила Сурмай, методисти навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД в Тернопільській області Ольга Бабій та Оксана Галькевич, заступник голови Микулинецької селищної ради Володимир Горячов та староста села Ладичин Сергій Пилипів. Метою семінару було: вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок педагогічних працівників і вихованців в умовах надзвичайних ситуацій; відпрацювання дій особового складу формувань ЦЗ в умовах виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру; перевірити здатність реагування педпрацівників та вихованців на сигнал сповіщення ЦЗ. Роботу семінару розпочав начальник відділу освіти Й.П. Кацан, який ознайомив з режимом та планом роботи, а також наголосив на необхідності практичних вмінь та навичок з ЦЗ.

Привітали гостей вихованці дошкільного закладу, а завідувач Ладичинського ЗДО Світлана Станимир заспівала пісню "Ой зелене жито, зелене...". Учасники семінару мали змогу ознайомитись з нормативно-правовою базою з цивільного захисту закладу дошкільної освіти (відповідальна за ЦЗ у відділі освіти Голочинська І.О.),

роботою в даному напрямку Ладичинського ЗДО «Лелеченя» (Станимир С.М., завідувач ЗДО), а також відвідати заняття у старшій групі «Щоб у вашому домі не було біди,будьте обережні з вогнем завжди», «Абетка дорожнього руху», які провела О.І. Бігун, а також гості та учасники семінару взяли участь у роботі «Світового кафе», яке підготувала та провела відповідальна за ЦЗ у відділі освіти Голочинська І.О.

 

 

Під час семінару-практикуму відбулося засідання комісії з НС Ладичинського ЗДО «Лелеченя».

Завершальною частиною семінару-практикуму стала евакуація з приміщення за ввідною «Пожежа у кабінеті завідувача із заблокованими працівниками в одному із приміщень та потерпілими середньої важкості», під час якої діти, учасники та гості мали змогу ознайомитись з роботою підрозділів служб цивільного захисту населення в умовах НС: пожежно-рятувальної служби, медичної служби, служби газопостачання, служби енергопостачання, служби охорони громадського порядку (поліція).

З особливою увагою та захопленням діти спостерігали за роботою фахівців пожежно-рятувальної служби, які оперативно, професійно виконали поставлені перед ними завдання та ознайомили дітей із роботою пожежника.

Учасники семінару мали змогу попрактикуватись у боротьбі з вогнем за допомогою вогнегасника.

 

 

 

Підбиваючи підсумки роботи семінару, зазначили важливість питання забезпечення безпеки життя дітей, а невід’ємною складовою роботи в даному напрямку є саме співпраця закладів дошкільної освіти із усіма підрозділами служб цивільного захисту населення в умовах НС.

 

 

Грамотою Теребовлянської районної державної адміністрації за ефективність роботи  з цивільного захисту в освітній галузі, належне проведення семінару-практикуму з цивільного захисту «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій» нагороджені завідувач Ладичинського закладу дошкільної освіти «Лелеченя» Станимир С. М. та методист з кадрових питань райметодкабінету Голочинська І. О..

Ірина Голочинська, методист з кадрових питань райметодкабінету,

відповідальна за цивільний захист у відділі освіти Теребовлянської РДА« повернутися до списку новин