Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Крути - символ стійкості і патріотизму

За ініціативи голови районного товариства «Просвіта» Кацана Й.П. 

08 лютого  2018 року відбулась урочиста академія  з нагоди 100-річчя бою під Крутами.

У заході взяли участь голова Теребовлянської райдержадміністрації Ништа Ю.М., заступник голови Теребовлянської районної ради Трапова О.М., о. Іван Сивак, педагоги та учні закладів освіти району, Золотниківської, Іванівської, Микулинецької ОТГ, військовослужбовці та  просвітяни Теребовлянщини.

Історію про події 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, де відбувся бій між чотирьохтисячною більшовицькою армією Муравйова та кількома сотнями київських студентів, оповіла присутнім молода просвітянка, учитель історії  Соснівської  ЗОШ І-ІІ ст. Логойда М.М.

Про те, що бій під Крутами, незважаючи на свою трагічність, став втіленням української відваги та незламності націоналістичного духу, закликом до боротьби за волю і розбудову незалежної держави, виступила Ірза  Н.М., член товариства «Просвіта», учитель історії Теребовлянського НВК. 

            Учениця Теребовлянського НВК Кучма Ірина прочитала вірш «Крути», який написав колишній гімназист, громадсько-політичний діяч Теребовлянщини, багаторічний голова Братства ОУН-УПА, краєзнавець, капелян,  світлої пам’яті Микола Брездень.

Учасники академії в молитві вшанували пам’ять Героїв  Крут, Небесної Сотні Майдану,  Героїв АТО.

Мистецькі  колективи  Теребовлянського вищого училища культури представили театралізоване художнє дійство «І слава їх встає, не вмерши», завдяки якому можна було ще більше відчути той патріотизм, який проявили молоді хлопці 100 років тому, та проявляють сьогодні воїни на сході України, виборюючи суверенність та недоторканість нашої Батьківщини.« повернутися до списку новин