Відділ освіти Теребовлянської Районної Державної Адміністрації
48100, м. Теребовля, вул. І. Франка,3,

Інструктивно-методична нарада заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів

23 січня 2018 року відбулась інструктивно-методична нарада заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів на тему: «Формування правової свідомості учнів шляхом просвітницької та правовиховної роботи».

У роботі наради взяв участь Кацан Й.П, начальник відділу освіти, який наголосив на реформах, які відбуваються в освіті.

Про соціально-правовий захист дітей  та роль закладу загальної середньої освіти у його здійсненні розповіла  Борецька Л.В., начальник служби у справах дітей райдержадміністрації.

На нараді розглядалися основні аспекти організації  та планування правовиховної і правоосвітньої роботи у закладах загальної середньої освіти.  З даного питання виступила Недокус Н.Т., методист райметодкабінету, яка акцентувала увагу на дотриманні  принципів у даному напрямі роботи: систематичність та системність; зацікавленість школярів; безпосередня участь кожного учня у підготовці та проведенні заходів; активні форми та методи. Також Надія Теодорівна проаналізувала стан відвідування учнями занять у І семестрі 2017-2018 н.р.

Інспектор ювенальної превенції Теребовлянського відділу поліції ГУ НП Вітик Л.П. ознайомила педагогів із роботою поліції у сфері запобігання вчиненню правопорушень дітьми та підлітками шкільного віку. Вказала на важливість формування правової свідомості школярів через призму негативного досвіду однолітків, щоб показати недоцільність їх наслідування.

Трендовацька О.В., методист-психолог райметодкабінету, зосередила увагу на важливості профілактики девіантної поведінки дітей,  починаючи з раннього віку,  а також проведенні психологічної просвіти батьків, педагогів з метою недопущення негативних проявів у поведінці школярів.

Учасники наради отримали методичні рекомендації щодо ведення правоосвітньої та правовиховної роботи, серед яких: дотримання чинної нормативно-правової бази, впорядкування документації, належне оформлення куточків правової освіти, організація тематичних заходів та проведення всеобучу батьків   впродовж навчального року.

наголосила, що одним із ефективних засобів попередження негативних тенденцій в учнівському середовищі є робота з батьками, і завдання шкіл - зробити батьків партнерами у цій справі. 

  • Для того, щоб такий процес  був результативним, необхідно

 

 

Вони звернули увагу на посилення роботи педагогів, спрямованої на забезпечення прав неповнолітніх, усунення негативних явищ і протиправних дій в учнівських колективах. В ході наради говорилось про недостатньо сприятливий  соціальний фон виховання дітей, причини, які призводять до цього,

 

акцентувала увагу

 також  було наголошено на дотримання нормативно-правової основи під час організації правовиховної роботи серед школярів.

 

6.Про стан відвідування учнями школи у І семестрі 2017-2018 н.р.

 

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин